Strona główna - zapraszamy! Sitemap - mapa witryny Kontakt - dane teleadresowe, formularz mailowy i mapka dojazdu

foto1 foto1 foto1 foto1
OPTICULUS Salon Optyczny
Plac Lotników 6/1
70-414 Szczecin
mob. 784 692 975
biuro@opticulus.pl

soczewki okularowe

soczewki jednoogniskowe

Powłoka antyrefleksyjna zmniejsza niepożądane odbicia promieni światła od soczewek okularowych, a przez to zwiększają ilość światła docierającego do oczu. Eliminują wszelkie zakłócenia pojawiające się na powierzchniach soczewek, ponadto zwiększają wytrzymałość mechaniczną soczewek i pomagają zachować je w czystości.

Zmniejszają zmęczenie wzroku, np. podczas jazdy samochodem, pracy przy komputerze oraz zapewniają większą przejrzystość soczewek

porównanie standardowej soczewki do soczewki z antyrefleksem

soczewki dwuogniskowe

Soczewki dwuogniskowe posiadają widoczny podział pomiędzy strefą do dali a obszarem do bliży Pomimo faktu, iż soczewki dwuogniskowe są praktycznym rozwiązaniem, są stopniowo wypierane przez soczewki progresywne, gwarantujące ostre widzenie we wszystkich kierunkach i na każdą odległość oraz estetyczny wygląd soczewek, bez widocznych podziałów na strefę do bliży i dali.

soczewki progresywne

Soczewka progresywna to taka soczewka okularowa, w której moc korekcyjna zmienia się płynnie w zależności od tego z jakiej części soczewki korzysta oko. Jeżeli wzrok skierowany jest na przedmioty znajdujące się w dużej odległości od użytkownika wówczas oczy korzystają z górnej części soczewki zapewniającej dobre widzenie dali. Przy patrzeniu na przedmioty będące blisko oczu – wzrok skierowany jest na dolną część soczewki, która gwarantuje ostre widzenie bliży. Przy patrzeniu na obiekty średnio oddalone od oczu – wykorzystywany jest środkowy obszar soczewki (tzw. kanał progresji). Obszar ten zapewnia prawidłowe widzenie na odległości pośrednie

przykład działania soczewki progresywnej

soczewki barwione

soczewki barwione

Soczewki mogą być barwione w celu zwiększenia ich funkcjonalności bądź chęci ekspresji i podkreślenia indywidualności klienta.

Istnieje możliwość barwienia zarówno soczewek mineralnych jak i organicznych. Na soczewki mineralne nakładamy powłoki brązowe o różnym stopniu zaciemnienia, natomiast soczewki organiczne barwimy na przeróżne, ciekawe kolory według palety barwień albo na życzenie klienta.

Polecamy soczewki z barwieniem fizjologicznym, które obniżają napięcie narządu wzroku i podnoszą komfort widzenia, gwarantując wierne odtwarzanie barw natury (np. koloru nieba, wody i roślinności). Barwienie to dostępne jest na soczewkach organicznych (plastikowych) w kolorze brązowym, szarym i czarnym.

Wybór właściwego koloru nigdy nie był łatwiejszy !


FB fanpage